Sıkça sorulan sorular

Üye Ol linkine tıklayarak üye olabilirsiniz. Üye olurken dikkat etmeniz gereken Hesap Türüseçiminiz olacaktır.

Kıyıda köşede kalıp, Türk sporuna önemli derecede katkısı olabilecek sporcularımız, gerek hayat şartları gerek imkansızlıklar gerekse doğru kişiyi bulamadıkları için heba oluyorlar. Bu durumlar neticesinde spor camiası çok büyük yetenekleri kaybediyor. Biz bu kaybı engellemek adına elimizden geleni yapmak istiyor ve bu işi de en iyi web ortamında yapabileceğimizi görmemiz üzerine bu portalı kurmaya karar verdik. Kararımız sonrası web sitemizin dünya geneline hizmet vermesinin spora ve sporcuya katkısının daha büyük olacağının farkına vardık.Neden sadece kendi ülkemizdeki sporcular faydalansın ki, tüm yetenekler YouBent aracılığıyla ortaya çıksın, tüm yetenekler değerlendirilsin...

Sporcu, Menajer veya Spor Kulübü Hesapları

Sporsu Hesabı: sporcularımızın spor dalı ve branşına göre hesaplarını oluşturabilecekleri hesap türüdür. Kullanıcı üyeliğini oluşturduktan sonra hesap onay sürecine girer. YouBent kontrol ekibi tarafından hesap sahibi aranarak hesap teyidi sonrasında hesap aktif hale getirilir ve kullanıcı oyunculuğunu gösteren video ve resim yüklemelerini gerçekleştirebilir.

Menajer Hesabı: mejanerlerin sporcularını ekleyebilecekleri , yasal süreçler ve aracı sözleşmelerin yapılarak istedikleri sporculara menajerlik yapabilecekleri, kendi sporcularını profillerinde sergileyebilecekleri hesap türüdür.

Spor Kulübü Hesabı: kulüplerin sporcularını ekleyebilecekleri , yasal süreçler ve aracı sözleşmelerin yapılarak istedikleri sporculara menajerlik yapabilecekleri, kendi sporcularını profillerinde sergileyebilecekleri hesap türüdür.

Hizmetiniz ücrete tabi midir?

Portal şuanda sporcularımıza ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Hebabınıza erişemenizin birçok sebebi olabilir. Bunlar;

- Hesabınız teyit edilip, onaylanmamış olabilir.

- Usulsüz kullanıp yapmaya kalkmış olabilirsiniz, bu durum karşısında destek ekibimiz ile iletişime geçiniz.

- Hesabınızı menajer veya kulüp hesabı kontrolüne aktarmış olabilirsiniz.

- Lisansınız bir kulüp hesabına verilmiş, ana kadroda oynuyorsanız, kulüp isteği üzerine görüntülenmeniz kapatılmış olabilir.

Menajer veya Kulüp ile anlaştığınızda tüm hesap hareketlerinizin sorumluluğu da manejer/kulüp hesabına ait olacağı için, hesap yönetim hakları da menajer/kulüp hesabı yetkisi ile yapılabilecektir.

Menajeriniz/Kulübünüz ile anlaşma süreniz bittiğinde destek ekimize ulaşarak muafiyet belgenizi, lisans sözleşmenizin orjinal ve fotokopisini, kimlik fotokopinizi ve sizden talep edilen gerekli evrakları tarafımıza ulaştırmanız sonrasında hesabınıza erişim ve yönetim haklarınıza tekrar sahip olabilirsiniz.

Transfer bedelleriniz YouBent ekibi ve uzman kadroların oyunculuk, yaş, spor dalı, kondüsyonunuz gibi birçok kriter gözetilerek belirleniyor.

YouBent karşılıklı olarak sizi ve kulübü koruyor, torpil etkenini aradan çıkartarak herkesin hakettiği transfer bedelini belirliyor.

Herhangi bir menajer ile çalışmak istemebilirsiniz.

YouBent bu durumda kulüpler ile direkt bağlantıya geçerek aracılık sözleşmelerimizde yer alan maddelerce tüm yükümlülüğü devralarak, sizi ve kulübü koruyacak şekilde lisans transfer bedelinizi belirleyerek transfer işleminizi tamamlayabilir.